Jaką marynarkę wybrać na maturę 2023?

Matura wymaga od każdego wchodzącego w dorosłość, młodego mężczyzny, odpowiedniego emploi. Kto powiedział, że jedynym rozwiązaniem na marynarkę, którą zakłada się na egzamin dojrzałości są jedynie odcienie czerni i szarości? To żaden grzech, jeśli uczeń wyróżni się na sali egzaminacyjnej ciekawym i niebanalnym strojem, oczywiście dopasowanym do okoliczności. Przyjrzyjcie się zatem naszym propozycjom i sprawdźcie, jaka marynarka w kratę męska sprawdzi się w roli stroju maturalnego! 

W jakiej marynarce na maturę? 

Patrząc na propozycje ze wszystkich możliwych sklepów internetowych z odzieżą męską, wybór nie powinien sprawiać większych problemów. Im jest większy – tym ciekawsze zestawienia możemy zastosować. Może dla przełamania wytwornej czerni garnituru maturalnego warto będzie postawić na męską marynarkę w brązową kratę o odcieniu czekolady i palonej kawy? Brzmi ciekawie i prezentuje się nad wyraz elegancko. Taka góra maturalnego stroju świetnie skomponuje się z klasycznymi, czarnymi spodniami prasowanymi w kant, ale można do niej dopasować również spodnie zbliżone odcieniem brązu. 

Matura w kolorowej marynarce 

Również kolorowe marynarki męskie świetnie nadają się do tego, by zaaranżować je w maturalnej stylizacji. Do czarnych spodni i białej koszuli dołączyć można np. marynarkę o odcieniu intensywnego różu. Dlaczego nie? Przecież od jakiegoś czasu łatwo zauważyć, że kolor różowy u mężczyzn i chłopaków przestał być czymś wstydliwym i mało gustownym. Wręcz przeciwnie, coraz częściej widuje się facetów w różnych rozwiązaniach odzieżowych, gdzie prym wiedzie właśnie kolor różowy. Na pewno dodaje mnóstwo energii, a także ujmuje lat, jeśli mówimy o kimś, kto w wieku bardziej już dojrzałym zdecyduje się na takie rozwiązanie. Zresztą, intensywne kolorystycznie marynarki mogą sprawdzić się w wielu obliczach, np. zielone, pomarańczowe, żółte. Wszystkie te intensywne kolory wspaniale przełamują nudę i sztampę ciemnych spodni i takiego samego obuwia. Odrobina koloru na sali egzaminacyjnej jeszcze nikomu nie zaszkodziła. 

Marynarka z miejscem na ściągi – czy to ważne? 

Na maturze oprócz wiedzy i dobrego wyglądu ważne są oczywiście także ściągi. Ratują one życie niejednego ucznia, któremu nie do końca mógł przypasować temat. W związku z tym dobrze jest przed zakupem marynarki sprawdzić ilość kieszeni, sposób ich rozlokowania oraz naturalnie głębokość. Szczególnie poleca się te marynarki, których kieszenie przyjmą kilka ściąg jednocześnie bez pozostawiania wrażenia wypukłości na zewnątrz. Wszystko po to, by nauczyciel nie zauważył naszych dodatkowych pomocy naukowych. Ciekawie i zawadiacko wyglądają w marynarkach kieszenie zamykane na zamki błyskawiczne. Wprowadzają do wypróbowanych i dobrze już znanych fasonów odrobinę niepokornej natury. Szkolni buntownicy z pewnością zadadzą szyku na sali egzaminacyjnej właśnie takimi formami odzieżowymi. A propos ściąg – przyda się jeszcze zainwestowanie w marynarkę o nieco dłuższych rękawach, niż w normalnym rozmiarze. W ten sposób również tam znajdzie się skuteczna kryjówka na mini gotowce do użycia w czasie egzaminu pisemnego. 

Za ile kupisz marynarkę na maturę? 

Ceny są bardzo zróżnicowane. Printowe, kolorowe marynarki w różne wzory, nie tylko w kratę kupić można już od około 120 złotych. Co ciekawe, ceny są coraz bardziej porównywalne i zbliżone zarówno w sklepach typowo polskich jak i w zagranicznych. Nadprodukcja odzieży stała się faktem i trzeba te wszystkie ciuchy gdzieś sprzedać. Wybierając marynarki oraz kurtki z zagranicznych sklepów internetowych, zwłaszcza tych Azjatyckich i położonych bardziej na Wschód, powinniśmy bacznie zwracać uwagę na rozmiary proponowanej odzieży. To co w Europie mieni się rozmiarem L, w Azji dosyć często w praktyce okazuje się XS. Trzeba więc z uwagą studiować tabele rozmiarów wraz z podanymi wymiarami, bo jeszcze nie wszędzie wprowadzone są normy europejskie obok azjatyckich, choć w ostatnich czasach wiele się zmieniło na korzyść. Oszczędni idą na studniówkę i maturę w jednym garniturze. Przy obecnych cenach odzieży można śmiało kupować dwa, oddzielne zestawy odzieżowe na te ważne okazje! 

Dodaj komentarz